Parametry wyszukiwania-

PLN
PLNJazda Próbna

Przed dokonaniem zakupu samochodu należy zawsze przeprowadzić jazdę próbną. Możecie Państwo także poprosić sprzedawcę o szybką przejażdżkę w momencie prezentacji samochodu.

Podczas jazdy próbnej wypróbujcie Państwo różne drogi i nawierzchnie, tak abyście mogli sprawdzić właściwości jezdne, zachowanie na drodze oraz inne elementy mechaniczne, które trudno ocenić w trakcie postoju samochodu.

Szczególną uwagę należy zwróć na następujące punkty:


Prowadzenie

Jeżeli samochód ściąga w jedną stronę podczas jazdy, trzeba koniecznie sprawdzić i ewentualnie ustawić zbieżność kół.

Jeżeli odczuwacie Państwo drgania układu kierowniczego przy prędkości powyżej 80 km/h, trzeba wyważyć koła.


Hamowanie

Jeżeli kierownica drga podczas jazdy, być może trzeba wymienić tracze hamulcowe.


Zmiana Biegów

Podczas jazdy próbnej możecie Państwo sprawdzić działanie sprzęgła przez ruszenie z miejsca po zatrzymaniu pojazdu na podjeździe. Jeżeli silnik pracuje, ale sprzęgło długo nie zaskakuje a silnik nie nabiera mocy, to sprzęgło się ślizga i powinno być wymienione. Takie „wleczenie” może także zaistnieć w jadącym pojeździe przy jego obciążeniu (np. w trakcie holowania). Jeżeli samochód jest starszym modelem, to czasem istnieje możliwość regulacji sprzęgła, co jest mniej kosztowną procedurą.

Jeżeli biegi zmienia się ciężko nawet przy wciśniętym sprzęgle, to może to oznaczać uszkodzenie mechaniczne w skrzyni biegów. Naprawa może być kosztowną operacją.


Sprawdźcie Państwo działanie wszystkich włączników i przycisków, a w szczególności:

Ogrzewania i wentylacji

Klimatyzacji

Ogrzewania tylnej szyby (oraz ogrzewania przedniej szyby)

Szyb i lusterek

Radia i systemu nawigacjiPowrót