Parametry wyszukiwania-

PLN
PLNOpony / Koła

Opony stanowią istotny element bezpieczeństwa każdego pojazdu i nie powinno się tego lekceważyć. Co więcej, wymiana opon może być kosztowna, więc sprawdźcie Państwo opony dokładnie.

Minimalna bezpieczna głębokość profilu to 2.5 mm. Wskaźniki zużycia znajdują się na rowku bieżnika. Jeżeli bieżnik jest zużyty do poziomu, w którym wskaźniki zużycia zostają odkryte, to powinno się wymienić daną oponę.

Czy bieżniki są zużyte nierówno? Zwróćcie Państwo na to uwagę, ponieważ może to oznaczać złe ustawienie lub złe dopasowanie opon.

Chociaż idealną sytuacją jest posiadanie czterech identycznych opon, to rekomenduje się posiadanie przynajmniej dwóch opon takiej samej wielkości na jednej osi. Jeżeli tak nie jest, to znaczy, że ktoś chciał „zaoszczędzić” na samochodzie.

Zwróćcie Państwo uwagę na jakiekolwiek zużycie lub uszkodzenia na bokach opon. Jeżeli takowe są, to trzeba wymienić daną oponę.

Jeżeli na bieżniku opony widoczny jest garb, to może to oznaczać strukturalne uszkodzenie opony. Wtedy niezbędna jest jej wymiana.Powrót